Kto powalczy we wrześniu?

Rywalizacja ligowa wkracza w decydującą fazę. Czeka nas przerwa letnia a po niej ostateczne rozstrzygnięcia. Jak sytuacja wygląda w 1. lidze?

Wydaje się, że tytułu mistrzowskiego nie obroni drużyna BRAVO. Tracą oni już 6 punktów do lidera a do końca zostały już tylko 4 kolejki. Z walki o złoto wypisał się raczej też Stalbest, dotychczasowy główny faworyt tego sezonu. Kilka spotkań, w najważniejszym momencie sezonu rozegrali oni w bardzo okrojonym składzie, co musiało przełożyć się na wyniki. Głównym faworytem jest na ten moment Adamus II, ale zaledwie 2 punkty za ich plecami czyha już E-Megasport. Kto zostanie mistrzem? Na tę odpowiedź na pewno będziemy czekać całe wakacje!

Spaw-Mont jest już jedną nogą w drugiej lidze. Obecnie na dwie kolejki do końca tracą do miejsca barażowego 3 (FC Stojanow ma 1 mecz rozegrany mniej) a do bezpiecznej pozycji 5 punktów. Rywalizacja o baraż rozegra się najprawdopodobniej pomiędzy FC Stojanow a Eko Energią. Pro Eco z 6 punktami przewagi nad „Stojanowami” może już raczej spokojnie myśleć o przyszłym sezonie, w 1 lidze.

Z kim rozegra baraż ekipa z 1 ligi? Najprawdopodobniej z Football Areną albo BIDFood Farutexem. Te drużyny toczą zażartą walkę o drugą pozycję. Wydaje się, że pozycja lidera 2 ligi jest niezagrożona i te zmagania wygra HIT Transport. Na pewno o medalu marzą jeszcze piłkarze RT Trans i FC Full. Reszta drużyn może się już raczej spokojnie szykować do przyszłosezonowych zmagań.