Drugoligowa niedziela

IMG 4769 1920x1280

Przerwa letnia już za nami! Drugoligowcy już w niedzielę wrócili na nasz obiekt, żeby rozegrać jedną z ostatnich kolejek drugiego sezonu Football Arena Business League.

Byliśmy świadkami niespodzianek (niespodzianki?), ale na pewno za taką nie można uznać wyniku meczu pomiędzy Pogonią SportNet a HIT Transportem. Ci drudzy pokazali, że rozgrywki na drugim poziomie to dla nich zdecydowanie za mały rozmiar kapelusza a 48 punktów po 17 meczach sprawia, że jedną nogą i skrawkiem drugiego buta są już pełnoprawnymi uczestnikami pierwszoligowych zmagań w przyszłym sezonie. „Portowcy” kompletnie nie wiedzieli jak odpowiedzieć na bardzo poukładaną i mocną tego dnia drużynę HIT Transportu.

W walce o podium, a nawet najwyższy jego stopień, jest jeszcze zajmujący aktualnie drugie miejsce - BIDFood Farutex. Drużyna ta zrobiła kolejny kroczek w stronę awansu do pierwszej ligi rozbijając FC Full 13:4.

Ciekawie mógł się potoczyć bój Adamusa I z Danskiem, jeśli ci pierwsi utrzymaliby na dłuższą chwilę koncentrację i poziom gry z początkowych faz meczu. Niżej notowana w tabeli ekipa wyszła na prowadzenie, po czym kilka bramek wynikających z prostych błędów podcięło mocno jej skrzydła. Dansk - zgodnie z oczekiwaniami - dopisał do swojego konta 3 punkty i odskoczył właśnie na taki dystans Pogoni Sportnet. Wydaje się, że właśnie między tymi ekipami i FC Fullem rozegra się walka o 5. miejsce w tabeli.

Do walki o tę lokatę może jeszcze dołączyć Rohling SUUS, który tym razem po niezwykle zaciętym pojedynku ograł jedną bramką Tramwaje Szczecińskie. Czwarte miejsce umocnił RT Trans, ogrywając pewnie Netto 18:9.

Największą niespodzianką zakończyło się starcie Football Areny z Kongsbergiem. Właściwie spotkanie rozpoczęło się już od niespodzianki, bo na spotkanie z drużyny Areny dotarło tylko… 4 zawodników. Nie potrafili się koniec końców przeciwstawić grającym w pełnym składzie przeciwnikom i ulegli 10:13 spadając na najniższy stopień podium.