Kto zagra w barażach?

Jesteśmy świadkami bardzo ciekawej sytuacji w walce o baraż i walce o jego uniknięcie. W pierwszej lidze pozostała do rozegrania jeszcze jedna kolejka, a żadna z drużyn grupy spadkowej nie jest pewna utrzymania. Na pewno ostatnie miejsce zajmie Spaw-Mont, a zagrożone są wszystkie trzy pozostałe drużyny.

Eko Energia teoretycznie jest na najlepszej pozycji, bo pozostał im mecz z pewnym już spadku Spaw-Montem. Mimo wszystko, raczej nie powinni jeszcze otwierać szampanów. Spaw-Mont pokazał, że mimo bardzo złej sytuacji potrafią pokazać się z bardzo dobrej strony w meczach dodatkowej rundy grupy spadkowej. Bardzo ciekawie zapowiada się mecz FC Stojanow z ProEco Biznes, której przegrany najprawdopodobniej zagra w niedzielę mecz o utrzymanie.

Jeszcze ciekawiej sytuacja przedstawia się w drugiej lidze. Tutaj o drugie miejsce walczą jeszcze 3 ekipy - BIDFood Farutex, Football Arena i RT Trans. Ci pierwsi mają do rozegrania o jeden mecz więcej niż pozostali i 3 punkty przewagi. Tutaj jednak kończy się ich przewaga nad pozostałymi. Po pierwsza - zagrają zaległy mecz z HIT-em, po drugie bezpośrednio zmierzą się z Football Areną, po trzecie - w małej tabeli mają zdecydowanie najgorszy bilans z tej grupy.

W najgorszej sytuacji jest Football Arena. Nawet zwycięstwo z BIDFood Farutexem raczej nie pozwoli zająć tej drużynie miejsca na drugim stopniu podium. Dlaczego? Bo najlepszy bilans bezpośrednich starć wśród tych trzech drużyn ma RT Trans. Dodatkowo im pozostał mecz z Kongsbergiem i trzeba powiedzieć otwarcie, że są zdecydowanym faworytem tego starcia.