Kto już w grupie mistrzowskiej a kto w spadkowej?

fbl 15102017 74 20171016 1340325859

Kto już może pozwolić sobie na małe świętowanie, po pierwszym małym sukcesie w sezonie i awansie do czołowej 4 swojej ligi? Kto już musi zacząć myśleć o walce o utrzymanie? W której lidze wiemy niemal wszystko, a gdzie tak naprawdę nie wiemy nic? Na dwa tygodnie przed zakończeniem rundy zasadniczej otrzymaliśmy już sporo odpowiedzi, ale wciąż pozostaje wiele kwestii związanych z układem tabel, które czekają na rozstrzygnięcie. 

 

Trzecia liga jest jedyną, w której nikt jeszcze nie może być pewny miejsca w TOP 4, a walczy o nie aż 6 ekip. Najbliżej są UKS OHP, ENEA i STR, ale wcale nie pozbawione szans pozostały Adamus I i Tramwaje Szczecińskie. Róznica między pierwszym a piątym miejscem wynosi tylko 2 punkty. Matematyczne szanse zostały jeszcze Football Arenie, która przy udanym finiszu i sprzyjających rozstrzygnięciach innych meczów może rzutem na taśmę zameldować się w grupie mistrzowskiej.

Na pewno o awans nie powalczą Kongsberg i #TwitterSzczecin.

GRUPA MISTRZOWSKA:
-

GRUPA SPADKOWA:
1. #TwitterSzczecin
2. Kongsberg

NIEPEWNE MIEJSCA:
1. UKS OHP (bardzo blisko mistrzowskiej)
2. ENEA (bardzo blisko mistrzowskiej)
3. STR (blisko mistrzowskiej)
4. Adamus I (blisko mistrzowskiej)
5. Tramwaje Szczecińskie (blisko mistrzowskiej)
6. Football Arena (blisko spadkowej)

 

W drugiej lidze sytuacja jest już niemal wyjaśniona. Na pewno w grupie mistrzowskiej zagrają Jupiter Bach, Pogoń SportNet, oraz Dragon Event. Wątpliwość dotyczy chyba jedynie miejsca, z którego wyjdą drużyny za plecami Jupitera. Najprawdopodobniej na czwartej lokacie zamelduje się RT Trans, które w tym momencie posiada 6 punktów przewagi nad FC Fullem i ma trzy mecze do rozegrania. FC Fullowi pozostały dwa mecze, ale trudno tu oczekiwać kompletu punktów, gdyż mierzyć się będą z liderem i wiceliderem rozgrywek.

W grupie spadkowej zameldują się na pewno Artbud, Dansk i Netto.

GRUPA MISTRZOWSKA:
1. Jupiter Bach
2. Pogoń SportNet
3. Dragon Event
 
GRUPA SPADKOWA:
1. Netto
2. Dansk
3. Artbud

NIEPEWNE MIEJSCA:
1. RT Trans (blisko mistrzowskiej)
2. FC Full (blisko spadkowej)

 

Na pewno o awans do Super Ligi zagra E-Megasport, co oczywiście nie jest żadną niespodzianką. Kto również zajmie miejsce w top? Ze względu na bezpośrednie mecze potencjalnych rywali praktycznie pewnym jest również udział Berliner Kebaba. Za plecami tej dwójki toczy się niesamowity bój o miejsca w górnej części tabeli. 4 zespoły mają po 18 punktów, ale po 3 mecze do rozegrania mają dwa - FC Stojanow i Spaw-Mont i to one stoją na najlepszej pozycji w wyścigu o TOP4. 2 spotkania do rozegrania ma 12. Brygada, a trzeba przyznać, że ekipa ta w ostatnim czasie pokazuje niesamowitą formę i na pewno nie przekreślalibyśmy jej szans w starciu z innymi rywalami czającymi się na miejsce premiujące do walki o medale. Trochę gorzej wygląda sytuacji ProEco Biznes, zajmującego 6. pozycję. ProEco zagra już tylko jeden mecz. Co ciekawe - szansę ma nawet zespół zajmujący 7. miejsce, czyli BIDFood Farutex, bo uzbierał wprawdzie tylko 12 punktów, ale ma jeszcze trzy mecze do rozegrania.

W drugiej czwórce na pewno zagra Happy 7, które nie zdobyło jeszcze do tej pory punktu w naszych rozgrywkach.


GRUPA MISTRZOWSKA:
1. E-Megasport
2. Berliner Kebab

GRUPA SPADKOWA:
1. Happy 7

NIEPEWNE MIEJSCA:
1. FC Stojanow (raczej mistrzowska)
2. Spaw-Mont (raczej mistrzowska)
3. 12. Brygada (blisko mistrzowskiej)
4. ProEco (raczej spadkowa)
5.  BIDFood Farutex (blisko spadkowej)

 

W Super Lidze z ogromną przewagą nad kolejnymi zespołami, już jakiś czas temu miejsce w grupie mistrzowskiej zapewnił sobie Stalbest. Jest to w teorii jedyna drużyna, która ma pewne miejsce w walce o medale, ale trudno raczej uwierzyć, że mający 15 punktów przewagi nad Adamusem i trzy mecze do końca rundy zasadniczej (Adamusowi zostało 5 spotkań) FC Pierożek może jeszcze spaść na 5. pozycję. Po pierwsze drużyna ta musiałaby wszystko przegrać, po drugie Adamus musiałby „ustrzelić” bardzo dużo bramek żeby przeskoczyć ten zespół. W podobnej sytuacji znajduje się BRAVO, które ma 12 punktów przewagi nad Adamusem, ale jeszcze 4 mecze do końca. Jeden punkt zdobyty, lub jakakolwiek utrata punktów okupującego 5. miejsce Adamusa da ekipie BRAVO prawo do gry o medale. Wydaje się, że 4. miejsce zajmie Impex, ale żeby zaklepać sobie możliwość walki w TOP 4 musi liczyć na potknięcie Adamusa II we wtorkowym meczu ze Stalbestem i mając 4 mecze do rozegrania i 8 pkt. przewagi raczej nic złego tej ekipie już nie może się stać.

Na pewno o utrzymanie powalczy Pilkington. Najprawdopodobniej grono to uzupełni PŻM i MasteRent24, ale te drużyny mają jeszcze matematyczne szanse na pierwszą czwórkę.

GRUPA MISTRZOWSKA:
1. Stalbest

GRUPA SPADKOWA:
1. Pilkington

NIEPEWNE MIEJSCA:
1. FC Pierożek ( bardzo blisko mistrzowskiej)
2. BRAVO (bardzo blisko mistrzowskiej)
3. Impex (blisko mistrzowskiej)
4. Adamus II (raczej spadkowa)
5. PŻM (bardzo blisko spadkowej)
6. MasterRent24 (bardzo blisko spadkowej)