Krystalizują się grupy trzeciej ligi

IMG 0185 1920x1280

Już ponad połowa meczów z sezonu zasadniczego trzeciej ligi za nami. W tabelach obu grup krystalizuje się powoli czołówka i grupa walcząca w fazie dodatkowej o miejsca 9-16.

W grupie A czeka nas jeszcze sporo meczów zaległych, ale już teraz wyraźnie widać kto najprawdopodobniej powalczy o najwyższe cele w tym sezonie.

1 Viking's 7 21
2 aquaTMgaz 8 21
3 Śniadanko Szczecin 9 18
4 ENEA 8 15
5 Drink Team 9 10
6 Prawobrzeże 7 4
7 Football Arena 6 3
8 #TwitterSzczeci 8 0

Viking’s Throw pomimo dwóch zaległych spotkań lideruje stawce. Tyle samo punktów i jeden zaległy mecz ma aquaTMgaz. Trzy punkty za tymi drużynami i też spokojną drogę do grupy mistrzowskiej mają w tym momencie zawodnicy Śniadanka&Obiadów Szczecin. Nawet zajmująca w tym momencie czwartą pozycję ENEA posiada aż 5 punktów przewagi nad Drink Teamem i jeden zaległy mecz do rozegrania. Wydaje się, że w grupie A nic już się nie zmieni do końca rundy. Trudną pozycję mają w tym momencie Drink Team, Arena Prawobrzeże i Football Arena i wręcz beznadziejną #Twitter Szczecin, który wciąż czeka na swoje pierwsze punkty w Football Arena Business League.

W grupie B czekają nas większe emocje. Niekwestionowanym liderem jest Grupa Azoty. Mając na uwadze fakt, że do końca rozgrywek fazy zasadniczej pozostało niewiele kolejek a piąty w tym momencie Kongsberg traci do lidera aż 14 punktów, to spokojnie można stwierdzić, że zespół z Polic będzie walczył w tym sezonie o medale. Mimo lekkiej ostatnio zadyszki w dobrej pozycji znajduje się Agryf a depczące mu po piętach Ubezpieczenia RR mają tyle samo punktów, ale jeden mecz rozegrany więcej. Wydaje się, że największa walka o czwarte miejsce stoczy się pomiędzy STR-em, Kongsbergiem i Adamusem I. Raczej bez szans na awans są już Netto i Będą Baty.

1 Grupa Azoty 8 24
2 Agryf 8 18
3 Ubezpieczenia R 9 18
4 STR 7 12
5 Kongsberg 9 10
6 Adamus I 8 9
7 Będą Baty 9 4
8 NETTO 8 3

Przypomnijmy - po sezonie zasadniczym drużyny zostaną podzielone na nowe ósemki - mistrzowską i spadkową. Punkty zostaną wyzerowane a każda z drużyn rozegra po jednym meczu ze swoimi grupowymi przeciwnikami. W grupie mistrzowskiej zespoły walczą o miejsca 1-8 trzeciej ligi i awans do ligi drugiej a zespoły z grupy spadkowej o miejsca 9-16.