Mocne wznowienie rozgrywek!

football arena super cup 2 61 20180219 1798996668

Długa to była przerwa - nie ma co ukrywać. Na szczęście już wróciliśmy! W piątek wznowiliśmy rozgrywki czwartej edycji Football Arena Business League. I co tu dużo ukrywać - zaczęło się jak u Hitchcocka!

W pierwszym tego dnia meczu mierzyły się drużyny, które wydaje się, że będą walczyły o 3. miejsce w drugiej lidze. Tak przynajmniej wyglądała sytuacja przed kolejką. Starzy znajomi z boisk FBL, czyli Pogoń Sportnet i RT Trans (3. i 4. msc. poprzedniego sezonu w drugiej lidze, zadecydował decydujący bezpośredni mecz w ostatniej kolejce) rozegrały jak zwykle wyrównany mecz. Pomimo jednak rezultatu, który cały czas "kręcił się" wokół podziału punktów, to kontrolę nad przebiegiem meczu mieli zawodnicy RT Trans. I to oni ostatecznie wygrali, wypracowując sobie 5 pkt. przewagi nad Pogonią i utrzymując dystans 5 punktów straty do drugiego aktualnie Gregorexu.

Pogoń Sportnet 10:14 RT Trans

Pół godziny po pierwszym gwizdku meczu Pogoń - RT, na boisku numer 2 pojawiły się ekipy, które walczą w tym sezonie o utrzymanie w 1. lidze. Dragon Event nie miał większych problemów z El Sklepicos i drużyna ta już na pewno nie zajmie ostatniego miejsca - a co za tym idzie - w najgorszym wypadku o pozostaniu w lidze będzie się broniła w meczu barażowym.

El Sklepicos 6:19 Dragon Event

Największym smaczkiem tego dnia miało być starcie drużyn, które okupują dwa pierwsze miejsca w drugiej lidze - Gregorexu/Emka Trans z Sędziami ZZPN. Ci drudzy mieli przed spotkaniem trzy punkty przewagi w tabeli i zwycięstwo oznaczałoby autostradę do mistrzostwa drugiej ligi i bezpośredniego awansu. Zadanie to było jednak bardzo trudne. Gregorex znając wagę spotkania wystawił prawie pełny, bardzo mocny skład. Bardzo długo żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większego niż dwubramkowego prowadzenia. Dopiero na kilka minut przed końcowym gwizdkiem coś pękło w grze Sędziów i przeciwnicy strzelili bardzo szybko trzy bramki, co przesądziło o ich zwycięstwie. W tym momencie oba zespoły mają po tyle samo punktów i na trzy kolejki przed końcem wydaje się, że o wszystkim zdecyduje ostatni, bezpośredni mecz.

Gregorex/Emka Trans 11:8 Sędziowie ZZPN

A najwięcej emocji czekało na nas w ostatnim piątkowym spotkaniu. Walczące o utrzymanie w drugiej lidze drużyny, czyli Orbis&Farutex i FC Full nie przebierały w środkach, żeby tego zdobyć pełną pulę. Były żółte i czerwone kartki, spięcia boiskowe i naprawdę bardzo dynamiczna gra z obu stron. Koniec końców obie drużyny musiały się zadowolić podziałem punktów, z czego na pewno najbardziej cieszyć się będą zawodnicy Bezimiennych i Tramwajów Szczecińskich.

FC Full 11:11 Orbis&Farutex