Kto wygra 3. ligę?

IMG 6261 1200x800

 

Zostały tylko 3 kolejki do zakończenia zmagań w 3. lidze, ale do tej pory nie możemy być pewni żadnego rozstrzygnięcia. Teoretycznie aż 6 drużyn ma szanse na wygranie całych rozgrywek, natomiast wydaje się, że do samego końca liczyć się będą 3 drużyny, które do tej pory zaznały tylko po jednej porażce.

aquaTMgaz

To jedyna w stawce drużyna, która wciąż nie musi spoglądać na wyniki innych. Pomimo jednej porażki (10:12 z STR) wygrała bezpośrednią rywalizację z Grupą Azoty a na ich rozkładzie znajduje się jeszcze Śniadanko&Obiady Szczecin (GA i Ś&O to pozostałe dwie drużyny z zaledwie jedną porażką na koncie). Jeśli aquaTMgaz wygra wszystkie mecze - wygra ligę. Brzmi prosto, łatwo i przyjemnie - ale tak nie jest. Drużyna ta ma najcięższy terminarz:

- Viking’s Throw
- Ubezpieczenia RR
- Śniadanko&Obiady Szczecin

Vikingowie podrażnieni dwiema porażkami z pewnością będą chcieli rzutem na taśmę włączyć się do rywalizacji o najwyższe miejsca. Przypomnijmy - to oni awansowali z pierwszego miejsca ze swojej ligi. Wciąż wygrywając wszystkie pozostałe mecze mają szansę zdobyć złoto, ale ich los leży również w rękach innych drużyn. Ubezpieczenia RR to doświadczenie i technika - bez mocnego składu ciężko powalczyć z drużyną Pawła Grosickiego i Andrzeja Miązka. Na deser mecz o wszystko z grającymi także o najwyższe cele „Śniadankami”. Czy uda się zdobyć komplet punktów?

 

Grupa Azoty

Porażka z aquaTMgaz może być bolesna w skutkach. Grupa Azoty ma nieco łatwiejszy terminarz od bezpośredniego rywala, ale musi liczyć na jego potknięcie. Pozostałe spotkania:

- STR
- Ubezpieczenia RR
- Viking’s Throw

 

Śniadanko&Obiady Szczecin

To trzeci zespół z jedną porażką i chyba ten, którego szanse są najmniejsze na złoto. Jeśli nawet wygrają bezpośredni mecz z aquaTMgaz muszą liczyć na kolejne potknięcie Azotów, bo przegrali z nimi bezpośredni mecz. W przypadku gdy wszystkie trzy ekipy doznają po jeszcze jednej porażce będzie decydowała mała tabela - i tu znów raczej Śniadanko&Obiady stoją na straconej pozycji przez dużo słabszy bilans bramkowy. Największa szansa to wygrać wszystko i liczyć na porażkę zawodników z Polic. Pozostałe spotkania drużyny:

- ENEA
- Agryf
- aquaTMgaz
Oczywiście nie wykluczamy rozwiązania, w którym to ostatecznie najlepsi będą zawodnicy Ubezpieczeń RR, Agryfu czy Viking’s Throw, jednak na ten moment te trzy drużyny jawią się w roli wyraźnych faworytów.