Zacięta walka w lidze 1B

IMG 6261 1200x800

 

Praktycznie od pierwszej kolejki trwa ciągły wyścig o miano najlepszej drużyny w 1. lidze B. Z czterech zespołów, które miały chrapkę na to miejsce powoli wypisuję się ekipa Tieto. W grze dalej pozostają jednak Dragon Event, Grupa Azoty i automMaks.pl


Każda z tych ekip zajmowała już pozycję lidera. Ciekawie też przedstawiają się dotychczasowe bezpośrednie pojedynki z pierwszej rundy:

Grupa Azoty - autoMaks.pl 10:9
autoMaks.pl - Dragon Event 7:6
Grupa Azoty - Dragon Event 8:10


Z tej grupy w pozostałych meczach punktów nie pogubili tylko zawodnicy z Polic. Dragon Event zaliczył remis z ENEĄ a autoMaks musiał uznać wyższość aquaTMgaz.Podczas ostatniej zeszłorocznej kolejki doszło do starcia rewanżowego pomiędzy autoMaks.pl a Grupą Azoty. Przez sporą część meczu wynik oscylował w okolicach remisu. Przy stanie 9:9 na 5 minut przed końcem Ci pierwsi mieli trzy dogodne sytuacje, żadnej z nich jednak nie potrafili wykorzystać. W odpowiedzi Grupa Azoty trafiła dwa razy i w tym momencie jest głównym faworytem w walce o mistrzostwo pierwszej ligi B. Wprawdzie liderem jest Dragon Event, z przewagą 4 punktów nad drugimi "Azotami" ale Ci mają jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze. Dodatkowo zawodnicy Dragon Event mają jeszcze spotkania zarówno z autoMaksem jak i Grupą Azoty. Są jednak w gazie, wygrali ostatnich sześć spotkań. Być może będziemy świadkami sytuacji, w której to o mistrzostwie zadecyduje ostatni mecz kolejki - rewanżowe spotkanie Dragon Event - Grupa Azoty. Do tego jednak jeszcze długa droga, a każde potknięcie jednej czy drugiej drużyny może zakończyć emocje w tych rozgrywkach. Oczywiście bez szans nie są piłkarze autoMaks.pl ale już nie wszystko jest w nogach tej drużyny, musi ona liczyć na potknięcie bezpośrednich przeciwników do tytułu.