Wciąż otwarte pytanie: Kto z awansem?

finay 4 sezonu fbl 102 20181001 1456249016

 

Jeszcze sporo drużyn ma realną szansę na awans z ligi drugiej do pierwszej. Wydaje się, że nic już nie stanie na drodze trzem druzynom: JS Team, terminex-meble.pl oraz FC Mierzyn.

Zajmująca czwarte miejsce drużyna Areny Prawobrzeże uzbierała na swoim koncie 31 punktów w rozegranych 13 spotkaniach. Ma aż 9 punktów przewagi nad zajmującym czwarte miejsce Truck Centrum (14 rozegranych spotkań, 10 nad Konsbudem (11 spotkań) i 11 nad SEC-em (11 spotkań). Komfortowa sytuacja? Niekoniecznie.
Arena zagra jeszcze z:
- JS Team (1. miejsce)
- terminex-meble.pl (2. miejsce)
- Alsecco (5. miejsce)
- LUFY (6. miejsce)
- KONSBUD (8. miejsce)
- Auto-Maglownice (10. miejsce)

Nie jest to najłatwiejszy terminarz, o każdy punkt będzie niezwykle ciężko. Za plecami Areny czeka już na jej potknięcie Alsecco, które z resztą wyrównując liczbę rozegranych meczów może już wtedy wskoczyć na jej miejsce, a nawet zająć najniższy stopień podium kosztem FC Mierzyn.

Realną szansę na walkę mają również LUFY, ale zespół ten również jeszcze nie grał z JS Team, terminex-meble.pl oraz oczywiście Areną Prawobrzeże. W trochę słabszej pozycji jest Truck Centrum, które rozegrało aż 14 meczów a już teraz zajmuje siódme, niepremiowane awansem miejsce. Na pewno chrapkę na awans ma Konsbud oraz SEC. Z zespołów z drugiej części tabeli bardzo realne szansę mają goście z Brazylii, ekipa AFF Brasileiro. Zajmują w tym momencie dopiero 12. pozycję, ale rozegrali najmniej meczów z całej stawki (zaledwie 10) a mierzyli się już z JS Team, Terminex-em, Areną i Mierzynem. Udało im się w tych meczach uzbierać 4 punkty, więc na pewno jest to ekipa z potencjałem na awans.

Nie przekreślamy oczywiście innych zespołów. Sytuacja w drugiej lidze jest bardzo ciekawa a o finalnych rozstrzygnięciach mogą zadecydować dopiero ostatnie kolejki, bezpośrednie i korespondencyjne pojedynki.