Kto spada a kto awansuje? Wyjaśniamy

stalbest

Przypominamy jeszcze raz zasady awansów i spadków. Dodatkowo po obecnym sezonie nastąpią przetasowania pomiędzy równoległymi ligami. Bazujemy na aktualnych sytuacjach w każdej z lig.

SUPERLIGA

 

W tabeli Super Ligi aktualnie ostatnie i przedostanie miejsca zajmują kolejno Spaw-Mont i Gregorex. Te drużyny na ten moment spadają bezpośrednio do pierwszej ligi. 7 i 8 miejsce to ProEco Biznes i 12. Brygada Zmechanizowana. Do utrzymania potrzebna jest tym drużynom wygrana w meczu barażowym. Z kim? Ze zwycięzcą innego meczu barażowego, w którym to udział wezmą drużyny z 2. miejsc pierwszej ligi i dwóch pierwszych miejsc ligi drugiej.

IAIB

Z pierwszej ligi do Super Ligi awansują bezpośrednio dwie najlepsze drużyny. W tym momencie są to Sędziowie ZZPN i Dragon Event. O awans w dwóch meczach barażowych walczyłyby w tym momencie drużyny autoMaks.pl i Polbitu. Obie te ekipy po wylosowaniu przeciwnika (JS Team lub Terminex-Meble.pl) najpierw musiałaby wygrać z jednym z drugoligowców, następnie jeszcze wygrać z ProEco Biznes lub 12. Brygadą Zmechanizowaną. O parach jak napisaliśmy- zadecyduje losowanie.

Z pierwszych lig do drugich bezpośrednio spadają po 3 zespoły. W tym momencie z ligi A jest to NETTO, RT Trans i Free Media, natomiast z ligi B STR, ENEA, FC Full. 6 najlepszych drużyn awansuje z ligi drugiej. W jakiej konfiguracji? Zostanie utworzona tabelka 6 zespołów z dwóch lig pierwszych. W tym momencie wygląda następująco:

1.STR 15 pkt.
2. ENEA 13 pkt.
3. Netto 9 pkt.
4. RT Trans 8 pkt.
5. Free Media 7 pkt.
6. FC Full 3 pkt.


Pierwsza drużyna ligi drugiej wskakuje na miejsce 6, druga na miejsce 5 itd… Jeżeli któraś (obie) drużyny z ligi drugiej uzyskają awans bezpośrednio do Super Ligi ich miejsce w pierwszej lidze pozostaje oczywiście dla pierwszoligowca z drugiego miejsca lub spadkowicza z Super Ligi.

II

Po sezonie obie pierwsze ligi zostaną wymieszane. Drużyny z miejsc 1, 3, 5, 7 i 9 zamienią się miejscami w ligach.

Druga liga (w zależności od liczby zgłoszonych drużyn w przyszłym sezonie) zostanie rozbita na 2 lub 3 grupy, w których to również drużyny zostaną przydzielone na te, które zajęły miejsca parzyste i na te z miejsc nieparzystych, uzupełnione o nowe drużyny w naszych rozgrywkach.