3 drużyny z awansem, 5 wciąż w grze

Elektro BUD LOS MUCHACHOS

 

Poznaliśmy już trzy drużyny, które uzyskały prawo awansu do 1 ligi. Są to dwie drużyny z ligi 2A, czyli Truck Centrum i Elektro-BUD, oraz zwycięzca ligi 2C - K.S. Adamus.

Przypominamy - z każdej drugiej ligi awans uzyskają dwie najlepsze drużyny. W 2A sytuacja jest już wyjaśniona, ale ciekawe rozstrzygnięcia czekają nas w dwóch pozostałych grupach. Dokładnie tyle samo punktów, czyli 48, w lidze 2B mają w tym momencie PAZIM-RADISSON, RT Trans oraz Fast Terminals. Trzeba jednak nadmienić, że PAZIM ma do rozegrania dwa zaległe spotkania i to oni są głównym faworytem w wyścigu o mistrzostwo. Ale jak wyglądają bezpośrednie pojedynki tej trójki?

PAZIM - RT Trans 15:3, 6:17, 21. kol. - zwycięstwo i remis daje lepszy bilans bezpośrednich spotkań aktualnemu liderowi. Zwycięstwo RT Trans będzie miało więc podwójną wartość - 3 punkty i lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

PAZIM - Fast Terminals 12:8, 20:8, 10:14 - w tej parze lepszy bilans posiada PAZIM.

Fast Terminals - RT Trans 11:9, 7:9, 7:9 - w tej parze lepszy bilans posiada RT Trans.

Żeby być pewnym awansu RT Trans musi wygrać z PAZIM-em, ale oczywiście nie będzie to łatwe zadanie. W ostatniej kolejce Fast Terminals mierzy się z Victorią ’95 Przecław i musi ten mecz wygrać i liczyć na potknięcie RT Transu. Wydaje się, że nic nie stanie na przeszkodzie PAZIM-u w walce po pierwsze o awans, po drugie o mistrzostwo ligi 2B.

W 2C o drugie miejsce rywalizują ekipy FC Full i ShockDance Devils. FC Full ma na swoim koncie 3 punkty więcej, ale też jeden mecz rozegrany więcej. W bezpośrednich starciach tych drużyn lepsi byli zawodnicy ShockDance Devils i na pewno to będzie ich handicapem w ostatecznych rozstrzygnięciach grupy.