Debiutanci ze zmiennym szczęściem

W pierwszej kolejce swoje premierowe mecze rozegrało 6 nowych zespołów: Altor, SV Team, Dunika, AG Reklama, Qbański Luzik i Mirand Project Management. Na debiuty czekają jeszcze Barg, Karkut Restauracja i Grabo Team.

 

IMG 8958 1920x1280

Jak sobie radzili? Ze zmiennym szczęściem. O wysokim zwycięstwie AG Reklamy pisaliśmy tutaj. Altor swój pierwszy mecz zagrał z ekipą Autodoc (w ubiegłym sezonie ABC Autoparts) i trzeba powiedzieć, że przeciwnika miał wymagającego. Po zaciętym boju musiał uznać wyższość rywala, ale na pewno będzie to drużyna licząca się w stawce w tym sezonie. SV Team z kolei zaprezentował się świetnie ze spadkowiczem z 1. ligi - Agryfem. Zawodnicy praktycznie od początku kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie ograli drużynę występującą w pomarańczowych strojach 16:10.

Ciekawie wyglądało starcie dwóch debiutantów - Qbańskiego Luziku i Mirand Wind Management. Trudno było prorokować potencjał piłkarski zarówno jednych jak i drugich i jak się okazało był on bardzo podobny. Nieznacznie lepsi okazali się być ci drudzy, wygrywając 12:9.

Najlepiej wypadła Dunika, która gładko ograła Los Muchachos, choć początek spotkania nie zapowiadał tak gładkiej przeprawy. Konsekwencja w grze pozwoliła jednak odnieść wysokie zwycięstwo.

6 debiutantów z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek - tak wygląda start sezonu świeżo upieczonych ligowców. Które z tych drużyn będą się liczyły w walce o awans do 1. ligi? Odpowiedź na to pytanie poznamy chyba dopiero za kilka kolejek.