Pogoń z pierwszymi punktami

POgon SPortnet

Początek sezonu, delikatnie mówiąc nie jest najlepszy w wykonaniu zawodników Pogoni SportNet.pl. Występujący w lidze 1A zespół odniósł w pierwszych 5 meczach... 5 porażek.

1. 9:13 z STR
2. 6:10 z Dragon Event
3. 9:10 z autoMaks.pl
4. 5:15 z Sędziami ZZPN
5. 11:16 z Drink Teamem.

Oczywiście, Pogoń mierzyła się z zespołami, które w tym momencie zajmują 5 miejsc w czołowej 6, ale brak jakiegokolwiek punktu w tych rywalizacjach musiał uwierać. W ubiegłą niedzielę mierzyli się oni z Alsecco, które również nie może zaliczyć początku 7. sezonu do najlepszych (4 oczka w 4 meczach).

Trudno było typować faworyta spotkania, bo Pogoń SportNet, mimo serii porażek, w większości spotkań grała solidnie a Alsecco również zazwyczaj prezentuje solidny, równy poziom. Początek spotkania należał jednak do "granatowo-bordowych". Po trafieniach Adama Kanigowskiego i Michała Wodeckiego wyszli na szybkie prowadzenie. Przez kolejne minuty kontrolowali mecz, grając solidnie w defensywie i stawiając na szybkie kontry. To pozwoliło na wypracowanie kilku sytuacji, które zamienili na bramki. Alsecco miało wyraźne problemy z wykreowaniem sytuacji strzeleckich, bardzo powoli rozkręcało się i wchodziło w mecz. Na przerwę Pogoń schodziła z kilkubramkową przewagą i raczej nie zapowiadało się na emocje w drugiej odsłonie spotkania.

Tak też było, ale do czasu. Na 10 minut przed końcem spotkania Pogoń prowadziła 5-6 bramkami. Wtedy to Alsecco podkręciło tempo, bramki strzelali Piotr Mielczarek i Rafał Jędruch i zapachniało zniwelowaniem strat do różnicy, która pozwalała myśleć o odwróceniu wyniku. Alsecco, kolejny już mecz, obudziło się dopiero w drugiej części spotkania, ale tym razem zabrakło czasu a jedna strata przy świetnej sytuacji pozwoliła Pogoni zamknąć mecz, który ostecznie wygrała 3 bramkami. Tym samym mogła zapisać na swoim koncie pierwsze 3 oczka w tym sezonie.

Alsecco 9:12 Pogoń SportNet.