Walka o czołowe lokaty w 1 lidze A

drink team automakspl 169 17 20191022 1294551109

 

Ciekawie wyglądała ostatnia kolejka w 1 lidze A. Teoretycznie w każdym spotkaniu można było wytypować faworyta, w praktyce poziom w tym sezonie jest tak wyrównany, że trudno jest pokusić się o wskazanie pewnego zwycięzcy meczu. 

Na pierwszy ogień, już w piątek, mierzyły się ze sobą drużyny STR (3 zwycięstwa, 1 porażka) i Truck Centrum (1 zwycięstwo, 4 porażki). Teoretycznie faworytem byli ci pierwsi. Jednak trzeba zaznaczyć, że Truck Centrum aż cztery spotkania z pięciu rozegrało z górą tabeli. W każdym z nich zaprezentowali się dobrze i byli bliscy zwycięstwa, chociażby w spotkaniach z Dragon Event (7:9), Drink Teamem (8:11). Podobny scenariusz miało piątkowe spotkanie. Po zaciętym pojedynku ulegli ostatecznie STR-owi 13:15 i muszą zacząć punktować, żeby wydostać się ze strefy spadkowej.

Do niespodzianki doszło w meczu Alpinsky RR - Pogoń SportNet. "Vka" na początku sezonu zaliczyła serię porażek, często pechowych. Przełamanie przyszło w 6 kolejce, w meczu z Alsecco. Na fali tego wyniku udało się tym razem pokonać v-ce lidera przed 7. kolejką zespół Alpinsky RR.

Później zajmujący przez kilka pierwszych kolejek pozycję lidera Dragon Event podejmował słabiej spisujący się w tym sezonie zespół autoMaks.pl. Po wygranej pierwszej połowie przez Dragon Event w drugiej przyszedł czas sporej zadyszki. Zawodnicy wyraźnie nie wytrzymali fizycznie trudów spotkania i autoMaks.pl doprowadził do remisu. Udało się jednak znów wyjść na prowadzenie, później pomogła gra w przewadze i w wielkich trudach udało się wyrwać przeciwnikowi 3 punkty.

Na koniec Sędziowie ZZPN zagrali z Alsecco. Mimo, że praktycznie od początku do końca wynik był dla nich korzystny, nie brakowało momentów, w których to Alsecco mogło przechylić szalę na swoją korzyść.

Na dwie kolejki przed końcem pierwszej rundy sytuacja w najlepszej 5 wygląda następująco:
1. Sędziowie ZZPN 7 m. 18 pkt.
2. Dragon Event 7 m. 15 pkt.
3. Alpinsky RR 7 m. 13 pkt.
4. STR 5 m. 12 pkt.
5. Drink Team 5m. 10 pkt.

Pozostałe bezpośrednie spotkania:
1. STR - Drink Team (ZALEGŁY)
2. Dragon Event - Sędziowie ZZPN
3. Dink Team - Dragon Event
4. Alpinsky RR - Drink Team

Namieszać może tu mocno autoMaks.pl. Ma zaległe spotkanie z STR, dodatkowo już w piątek z Sędziami ZZPN w przedostatniej kolejce pierwszej rundy. Na szczycie może się pojawić jeszcze sporo przetasowań.