Gra o koronę

golden shoe

 

 

Walka o koronę króla strzelców nabiera rumieńców. W niektórych ligach walczy dwóch zawodnikach, w innych trzech-czterech, ale są też takie, w których wydaje się, że przewaga wypracowana już w tym momencie sezonu powinna wystarczyć i jeśli lider klasyfikacji będzie brał udział we wszystkich pozostałych spotkaniach, nagle nie straci skuteczności, to sięgnie na koniec sezonu po statuetkę dla najskuteczniejszego strzelca.

Dokładnie taka sytuacja wydawała się być w Super Lidze. Jeszcze dwie kolejki temu bardzo bezpieczną przewagę nad "peletonem" miał Tomasz Rydzak z JS Team. Sytuacja jednak uległa zmianie. Mocno depcze mu po piętach Adrian Skorb (Impex). "Rydzu" dalej ma 6 bramek przewagi (aktualnie 42), ale z pewnością Adrian postara się dogonić rywala. Dalsze miejsca zajmuje dwóch zawodników Stalbestu - Rafał Kalinowski (26 bramek) i Adam Ładziak (25 trafień).

W lidze 1A wyraźnym faworytem w wyścigu o koronę jest Maciej Hofman. Zawodnik, na którego barkach w głównej mierze opiera się gra ofensywna zespołu Alpinsky RR już teraz ma na swoim koncie 41 trafień a goniący go Piotr Żołnowski (Truck Centrum) i Piotr Bieniek (Sędziowie ZZPN) kolejno 25 i 21.

Bardziej emocjonująca walka jest w równoległej lidze. Tam, pierwszy raz w tym sezonie prowadzenie objął Tomasz Mamczyc (31 trafień, król strzelców poprzedniego sezonu 1 ligi A), ale tuż za jego plecami są Piotr Lewandowski (28 bramek) i Paweł Majewski (26 bramek). I wydaje się, że ta trójka do końca sezonu będzie walczyła o miano najlepszego strzelca swojej ligi.

W 2 lidze A coraz wyraźniej swoją dominację zaznacza Artur Durajczyk (Mirand Project Management), który mając 28 trafień na swoim koncie wyprzedza drugiego w klasyfikacji Macieja Leszczyńskiego (Free Media), mającego w tym momencie w dorobku 19 bramek.

W lidze 2B różnica między pierwszym a drugim miejscem jest podobna - prowadzi Paweł Dąbrowski z Altora z dorobkiem 32 trafień, a goni go Marcin Kowal z Duniki, który 24 razy do tej pory pokonał bramkarza rywali.

W lidze 2C zapowiada się na bardzo ciekawy pojedynek dwóch strzelb. Właśnie na pozycję lidera wskoczył Marcin Malkowski (Adamus), ale dotychczasowy lider Dawid Krzyżewski (AG Reklama) z pewnością tanio skóry nie sprzeda. W tym momencie traci 5 goli do swojego konkurenta.