1B: prędzej Joga Bonito niż Catenaccio

mierzyn.opto

Jedno można powiedzieć na pewno - w lidze 1B drużyny postawiły na ofensywę. W meczach tej grupy pada średnio 2.5 bramki więcej niż w równoległej 1A. Wyraźnie również widać na półmetku jakie cele na koniec sezonu będą realizowały poszczególne drużyny.

Prawie od początku sezonu wyklarowała się grupa, która walczyć będzie o czołowe lokaty…

wykres1B

… czyli Spaw-Mont, Opto Team i FC Mierzyn. Na samym starcie sezonu wydawało się, że mocniej w czołówce zamiesza Cargo Shipping, ale im więcej kolejek mijało tym ta drużyna przesuwała się na dalsze miejsca w tabeli, przez chwilę nawet zahaczając o pozycję zagrożoną spadkiem. W międzyczasie, po falstarcie, do walki o podium włączyła się 12. Brygada Zmechanizowana. Co ciekawe - w bardzo trudnej sytuacji jeśli chodzi o możliwość utrzymania znajdują się już drużyny ShockDance Devils i Autoserwis SafeHol.pl, a raczej o uniknięcie 8. pozycji walczyć będą Pazim-Radisson, Konsbud i Cargo Shipping. Teoretycznie takie same szansę na podium jak i na spadek mają LUFY. Wydaje się jednak, że zawodnicy tej drużyny upodobali sobie 5. lokatę i właśnie w jej okolicach będą spokojnie się utrzymywać aż do końca sezonu - bez widma spadku, ale też bez szarży o miejsca na pudle.

1Bpodzialtabeli

 

A jak przedstawiają się liczby tej ligi?

Najwięcej bramek w 11. kolejkach ustrzelali zawodnicy Opto Team - aż 176. Kilka zespołów rozegrało o jedno spotkanie miej, więc miało o jedna szansę mniej na podreperowanie konta bramkowego, ale Opto również może pochwalić się najwyższą średnią strzelonych bramek na mecz - aż 16.00! Najlepszą defensywę z kolei posiadają LUFY - średnio ta drużyna traci zaledewie 9.6 bramki na mecz. Łącznie straciła ich tylko 96. Najrzadziej strzela SafeHol.pl (94 trafienia) i ta drużyna najwięcej traci - już 203 stracone bramki w 11 rozegranych kolejkach. Jeżeli nastawiamy się na widowisko, podczas którego chcielibyśmy obejrzeć sporo trafień - najlepiej wybrać się na mecz ShockDance Devils. Średnio pada w nim prawie 28 bramek!

Najwyższy wynik w pierwszej rundzie padł w meczu Opto Team z SafeHol.pl - 24:3

Klasyfikacja najlepszych strzelców swoich drużyn (bramki/procentowy udział w trafieniach zespołu)

  1. Piotr Lewandowski (Opto Team) - 55/ 31.3%
  2. Tomasz Mamczyc (FC Mierzyn) - 49/ 32%
  3. Paweł Majewski (Spaw-Mont) - 42/ 26,3%
  4. Kacper Orman (PAZIM-Radisson) - 39/ 33.1%
  5. Mateusz Ciesielski (Cargo Shipping) - 32/ 26.7%
  6. Kacper Koterba (ShockDance Devils) - 31/ 25.2%
  7. Ryszard Kosmaczewski (LUFY) - 29/23%
  8. Karol Tkaczuk (12. BZ) - 22/20.2%
  9. Kacper Lipiński (Konsbud) - 15/14.2%
  10. Damian Majchrzak (SafeHol.pl) - 8/8.5%

Czołowe pozycje w klasyfikacji zajmują zawodnicy reprezentujący drużyny, które aktualnie są na podium. Każdy z nich ma spory udział w ogólnej liczbie trafień swojego zespołu, ale też te zespoły nie są uzależnione od swoich najlepszych strzelców. Najwyższy procent bramek swojej drużyny ma na swoim koncie Kacper Orman z PAZIM-Radisson (jest autorem co trzeciego gola), które w tym debiutanckim sezonie na poziomie 1. ligi raczej myśleć będzie o spokojnym utrzymaniu niż walce o czołowe miejsca.