Cargo Shipping odwraca losy spotkania

lufy pazim radisson 123 6 20191022 1289022216

Bliscy umocnienia się na piątej pozycji i przypieczętowania utrzymania byli w niedzielne wczesne popołudnie zawodnicy zespołu LUFY. Ekipa występująca na co dzień w lidze 1B podejmowała walczące o utrzymanie Cargo Shipping.

Początek spotkania należał do występujących w zielonych koszulkach zawodników LUF. Dobrze spisywał się najlepszy strzelec zespołu w tym sezonie - Ryszard Kosmaczewski, który uzbierał już ich w sumie ponad 50. Zawodnicy Cargo Shipping mieli problemu z przedarciem się pod bramkę przeciwnika, a przy taktyce z wysoko ustawionym bramkrzem dwukrotnie skończyło się bramkami strzelonymi z własnej połowy boiska. Z minuty na minutę jednak mecz stawał się coraz bardziej wyrównany, co równiez odbiło się na wyniku - na przerwę drużyny schodziły przy rezutacie 6:6.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkich trzech bramek strzelonych przez LUFY. Wydawało się, że będzie to moment przełamania i Cargo Shipping już się nie podniesie. I pewnie by tak było, gdyby nie nieskuteczność przeciwnika w sytuacjach sam na sam. Przy wyniku 9:6 i 9:7 LUFY miały przynajmniej trzy takie sytuacje i każda z nich kończyła się niepowodzeniem. Te niepowodzenia przeciwnika nakręciły Cargo Shipping do próby odwrócenia wyniku. Udało się wyrównać na 2 minuty przed końcem. Wtedy to byliśmy świadkami usilnej próby strzelenia decydującej bramki przez każdą ze stron. Udało się to Cargo Shipping po pięknym strzale z dystansu na kilka sekund przed syreną oznajmiającą koniec spotkania. Tym samym Cargo Shipping złapało oddech w walce o utrzymanie (wciąż ma 2 pkt. przewagi nad strefą spadkową), a LUFY z bardzo komfortowej sytuacji nagle wmieszały się również w walkę o utrzymanie, chociaż na 3 kolejki przed końcem sezonu posiadają 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.