Tytuł obroniony!

mistrzowie polski

W ubiegłym roku Portowcy wygrali mistrzostwa Polski Oldbojów rozgrywane w Zawierciu. W tym roku udało się powtórzyć ten wyczyn! 

 

Jako broniący tytułu mistrz do rozgrywek przystępowali dopiero w niedzielę (reszta drużyn, poza gospodarzem, mecze grupowe rozgrywała w sobotę). Nasi zawodnicy trafili do bardzo trudnej grupy, m. in. z Cracovią (MP 2018) i Gwarkiem (MP 2015, 2017). W grupie udało się wygrać wszystkie cztery mecze i z pierwszego miejsca wejść do półfinału. Tam Pogoń zmierzyła się z Włókniarzem Wrocław. Nasi zawodnicy byli zdecydowanie lepsi i zwyciężyli aż 5:2! 

 

W finale nie zabrakło jednak emocji. W spotkaniu z GSM Nasz Dom Ruda Śląska na kilkanaście sekund przed końcem Portowcy przegrywali 1:2, by na dziesięc sekund przed końcem prowadzić już 3:2! Pomimo gry w osłabieniu w ostatnich sekundach udało się utrzymać wynik do końca! 

Jak w poprzednim roku zdecydowaną większość składu stanowili zawodnicy występujący na co dzień w FBL, a byli to: Bartosz Ława, Tomasz Podobas, Rafał Andruszko, Tomasz Wydmuszek, Maksymilian Rogalski (Stalbest), Robert Sikorski, Adam Liszczak, Marcin Markiewicz, Olgierd Moskalewicz, Arkadiusz Kondraciuk (FC Pierożek), Radosław Kozieł (Drink Team).