To już wiemy - 5 spadków, 4 awanse, 0 triumfatorów

opto supercuo

 

Na dwie kolejki przed końcem sezonu wiemy już sporo, ale co ciekawe - nie poznaliśmy jeszcze zwycięzcy w żadnej z sześciu grup!

SPADKI

Już na pewno z Super Ligą po jednosezonowej przygodzie pożegnają się Tramwaje Szczecińskie. O bezpieczne miejsca walczyć będą jeszcze Osadnik Myślibórz, Terminex-Meble i Emka Trans, z czego ci pierwsi są w zdecydowanie najgorszej sytuacji po weekendowej porażce z Terminexem. Z ligą 1A żegnają się Pogoń SportNet i Elektro-Bud a jeszcze małe szanse na utrzymanie kosztem Truck Centrum ma drużyna Alsecco. Dwóch spadkowiczów w 1B znamy już od dłuższego czasu, a są to ShockDance Devils i Auto-Serwis SafeHol.pl. O ostatnie bezpieczne miejsce walczyć będą najprawdopodobniej do ostatniego meczu KONSBUD i Cargo Shipping, które dzieli zaledwie jeden punkt. Ze względu na lepszy bilans bezpośrednich spotkań, właśnie w ostatniej kolejce ligowy byt zapewnił sobie PAZIM-Radisson.

AWANSE

W kwestii awansów wiemy zdecydowanie mniej. Z ligi 1A o awans walczą Dragon Event i Drink Team, w 1B Spaw-Mont i 12. Brygada Zmechanizowana. W 2A o dwa miejsca premiowane awansem walczą cztery drużyny - FC Full, SEC, Grabo Team i Tieto. Znamy za to komplet drużyn awansujących z ligi 2B (Dunika, Autodoc) i 2C (Restauracja Karkut, AG Reklama).

WALKA O MISTRZA

W każdej lidze o złoto walczą conajmniej dwa zespoły. W Super Lidze wszystko rozegra się pomiędzy Impexem, Stalbestem i FC Pierożkiem, w 1A pomiędzy Dragon Event i Drink Teamem, w 1B bezpośrednio rywalizują już tylko Spaw-Mont i 12. Brygada Zmechanizowana, w 2A aż cztery drużyny - FC Full, Sec, Tieto i Grabo Team a w 2C Restauracja Karkut i AG Reklama. Większość rozstrzygnięć poznamy najprawdopodobniej dopiero w ostatniej kolejce sezonu!