Paprikana Futnet Cup za nami!

medale paprikana

Pierwsza edycja turnieju Paprikana Futnet Cup za nami! Do rozgrywek zgłosiło się aż 25 drużyn, które zostały podzielone na pięć grup. Z każdej z nich wychodziły dwie. 

W kolejnej fazie duety znów zostały podzielone na dwie, pięciozespołowe grupy:

W grupie A wystąpili: 
- Niewiada/Kwiatek
- Mykhailovsky/Vovchenko
- Skorb/Grześkowiak
- Grochowski/Graczyk
- Ława/Podobas 

W grupie B natomiast:
- Peda/Bedliński
- Ława/Kapelusz
- Harkot/Staniszewski
- Moskalewicz/Tylutki
- Miksa/Jarząbek

W grupie A pierwsze miejsce zajął duet Ława/Podobas, z drugiego miejsca wyszedł zespół Niewiada/Kwiatek. W drugiej natomiast doszło do bardzo ciekawej sytuacji. Trzy zespoły - Moskalewicz/Tylutki, Harkot/Staniszewski i Ława/Kapelusz zanotowały po jednej porażce. Tak się złożyło, że były to wyniki bezpośrednich pojedynków, wszystkie zakończone rezultatem 2:1. O wyjściu z grupy decydowały więc małe punkty. Po ich przeliczeniu okazało się, że z pierwszego miejsca wyszli Staniszewski z Harkotem natomiast z drugiego Moskalewicz/Tylutki. 

W pierwszym półfinale dosyć gładko Harkot i Staniszewski rozprawili się w "derbach Świnoujścia" z Niewiadą i Kwiatkiem. Drugi półfinał, zakończony wynikiem 2:1 (każdy set zacięty do samego końca) padł łupem Tercetu Pomorskiego, czyli Marcina Tylutkiego i Olgierda Moskalewicza. 

Do meczu o trzecie miejsce nie doszło, ze względu na kontuzję jednego z zawodników, natomiast wycieńczeni półfinałowym bojem zawodnicy tercetu dosyć wyraźnie przegrali ze Staniszewskim i Harkotem w dwusetowym starciu. 


 

Sponsorem turnieju była Pizzeria Paprikana - www.paprikana.pl