5. kolejka – Podsumowanie

By football_arena

Rozgrywki czwarto ligowe nabierają coraz większych rumieńców. O coraz bardziej wyrównanym poziomie ligi świadczy z pewnością zwycięstwo Qbańskiego Luziku z Enea Operator. Qbański, który sezon zaczął dość niemrawo w świetnym stylu pokonał zespół, który dotychczas znakomicie radził sobie w rozgrywkach XIV sezonu dzieląc się punktami jedynie   z KS Wyszka, które śmiało można określić rewelacją ligi. Jak już o KS Wyszka mowa! Ponad trzydzieści goli robi wrażenie… Pewne zwycięstwo nad FC Asseco Data System pozwoliło w zdecydowany sposób zbliżyć się im do czołówki ligi i zepchnąć z miejsca na podium Enea Operator. Czwarta liga w tym sezonie beniaminkami stoi. Gangtrunk kolejny raz pokazało, że trema nowicjusza jest im obca i drużyna ta, obok KS Wyszka, to z pewnością nowa siła w Football Arena Business League. Na dole tabeli z pierwszych punktów cieszy się Victoria, która po zaciętym meczu pokonała STr odbijając się tym samym od ligowego dna. Serdeczne gratulacje!

Rozgrywki trzecioligowe w tym sezonie to na razie teatr jednego aktora z Duniką w roli głównej. Komplet zwycięstw, pewne prowadzenie w tabeli, w dodatku król strzelców jak na ten moment również należy do nich. Do pościgu za Duniką z pewnością gotowy jest Gryfskand, który pokonał Sedinę i w swoich szeregach również posiada parę armat gotowych do strzelania wielu bramek. Pewne zwycięstwo Autodoc nad Tieto pozwoliło utrzymać im kontakt z czołówką. Podium zamykają Luzersi, którzy w tym sezonie również prezentują wysoką dyspozycję. Zwycięstwo nad Tramwajami Szczecińskimi pozwoliło im zachować miejsce wśród drużyn goniących lidera oraz oddalić się na parę punktów od reszty stawki.

Druga liga w tym sezonie również zapowiada się bardzo ciekawie. Półmetek sezonu za nami, a więc pozwolimy sobie stwierdzić parę faktów. INS Service Modra dalej wygrywa, śmiało można już nazwać ją faworytem do awansu, Kontener Serwis, który również nie zaznał jeszcze goryczy porażki depcze jej po piętach ulegając jedynie różnicą rozegranych meczów. Nas szczególnie cieszy jednak zacięta rywalizacja w środkowej części tabeli. Tutaj zespoły również regularnie punktują, a minimalne różnice punktowe sprawiają, że druga w tym sezonie jest bardzo ciekawa. Auto maglownice, które zamykają ligowe podium pokonały wysoko Alsecco, a zawsze groźny Adamus ograł po wyrównanym spotkaniu Metaltechnicę.

Przechodząc do rozgrywek w lidze numer jeden wysoką dyspozycję dalej utrzymuje Terminex oraz FC Demant. Zespoły odpowiednio, z miejsc jeden i dwa wygrały swoje spotkania, na zwycięski szlak wrócił eMeS Sport wysoko pokonując Need Finance. W spotkaniu beniaminków ligi lepsze okazało się PJM Nbeppe Amore pokonując Trampkarzy różnicą czterech bramek.

Serdecznie dziękujemy za niedzielę spędzoną wspólnie z Football Areną. Do zobaczenia w następny weekend!