8. kolejka – Podsumowanie

By football_arena

Kolejka numer osiem obfitowała w wiele bardzo emocjonujących spotkań. Granie rozpoczęliśmy już w piątkowy wieczór. Ligowy weekend zapoczątkował mecz Iq Metal z Enea Operator, w którym można było zobaczyć 15 goli, a Iq pewnie pokonał wyżej notowanego rywala.


Niedziela z Football Arena Business League zaczęli czwarto ligowcy. W spotkaniu inaugurującym kolejkę numer osiem w ostatni dzień tygodnia Qbański Luzik po serii pozytywnych wyników musiał uznać wyższość STr, a Gangtrunk zdecydowanie zaznaczył swoją pozycję w czołówce ligowej tabeli wysoko pokonując FC Asecco Data System. Bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli również inny przedstawiciele ligowego podium. KS Wyszka pokonał Victorię. W tym spotkaniu szczególną uwagę przykuwa szczelna defensywa vice lidera ligi. Strzelając siedemnaście bramek, a po stronie strat odnotowując zaledwie dwie bramki KS Wyszka kolejny raz pokazało, że wnieśli do ligi sporo sportowej jakości. Lider tabeli, Devils również w ten weekend popisał się szczelną defensywą tracąc zaledwie trzy bramki w spotkaniu z Proizolacje.pl, a ósme zwycięstwo z rzędu pozwoliło im kolejny raz obronić pozycję lidera ligi.
Trzecioligową kolejkę rozpoczęli zawodnicy reprezentujący Tramwaje Szczecińskie, a zwycięstwo nad Tieto pozwoliło im zwiększyć przewagę nad dolnymi rejonami tabeli. W ten weekend bardzo ważne zwycięstwo odniósł również Autodoc, który dzięki zwycięstwu nad FC Full wskoczył tuż za plecy liderującej Duniki. Przechodząc do spotkania Duniki śmiało można określić je meczem kolejki. Gryfskand bardzo długo starał się dotrzymać równego kroku w meczu na szczycie trzeciej ligi, jednak to zdecydowany lider tabeli w końcowej fazie meczu udowodnił bardzo dobrą formę w bieżącym sezonie przechylając mecz na swoją korzyść.


W drugiej lidze za nami również wiele ciekawych spotkań. W meczu bezpośrednich sąsiadów w tabeli Auto- maglownice przegrały z Kontenerem Serwis oddalając się od drugiego miejsca w lidze, a w spotkaniu zespołów z miejsc cztery i pięć Automaks pokonał Metaltechnicę po bardzo emocjonującym meczu również zwiększając przewagę nad ligowym rywalem jednocześnie zbliżając się do ligowego podium. Lider, INS Service Modra pokonał Lufy umacniając się na pozycji lidera ligi numer dwa.


W lidze pierwszej nie zawodzili faworyci. Trampkarze w zdecydowany sposób rozprawili się z TIM-em, PJM Nbeppe Amore pokonało Elektro- Bud, a zespół przewodzący ligowej tabeli, Terminex odprawił z kwitkiem FC Demant. Nie brakowało również niespodzianek. Istne odrodzenie przeżywa Opto Team, które notuje trzecie zwycięstwo pokonując faworyzowane przed spotkaniem eMeS- Sport.
Za nami wiele emocji! Dziękujemy za kolejny weekend spędzony z Football Arena Business League!