10. kolejka – Podsumowanie

By football_arena

Football Arena Business League wróciła do gry! Witamy rok 2024!

Dziesiąta kolejka, a pierwsza w nowym przyniosła już nam wiele emocji. W lidze czwartej, bezkompromisowy beniaminek, KS Wyszka zdecydowanie obronił fotel lidera. Na taki obrót spraw pozwoliły im dwa zwycięstwa w weekend, na początek w meczu zaległym z Proizolacje.pl, a następnie w hicie kolejki wysoko pokonując Devils. Dzięki takim wynikom vice liderem ligi została Enea Operator. Do zaciętego pojedynku doszło również w centrum ligowej tabeli, IQ Metal pokonało Qbański Luzik zbliżając się tym samym do czołówki ligi na odległość trzech oczek.

W lidze trzeciej byliśmy świadkami małej niespodzianki. Pierwszy mecz w sezonie przegrała liderująca Dunika, która musiała w końcu uznać wyższość Sediny. Tym samym również rewelacyjnie spisujący się Autodoc zbliżył się do pozycji lidera na odległość trzech punktów.

Druga liga w miniony weekend również obfitowała w wiele piłkarskich niespodzianek. Lufy pokonały wyżej notowaną Metaltechnice, a Adamus pokonał Auto- maglownice zrównując się z nimi punktami. Dzięki temu zwycięstwu Adamus śmiało może myśleć o najwyższych lokatach na koniec sezonu posiadając ligowe podium na wyciagnięcie ręki. Ważne zwycięstwo odnotowali również przedstawiciele Cargo Shipping, dopisując sobie komplet punktów kosztem Alsecco. Zwycięstwo te pozwala oddalić się Cargo od dolnych rejonów tabeli i w perspektywie dalszych gier spojrzeć w górę ligowej tabeli.

Jednym niepokonanym zespołem XIV edycji Football Arena Business League pozostaje lider ligi pierwszej Terminex. W ten weekend również nie pozostawił złudzeń przeciwnikom pokonując TIM. Przerwa w rozgrywkach nie wybiła z rytmu również zawodników Opto, którzy pokonali wyżej notowanych Trampkarzy zbliżając się tym samym do ligowego podium. Punkty niespodziewanie zgubił eMeS Sport, tylko remisując z Elektro Budem, a zwycięską niemoc udało przełamać się zawodnikom FC Demant, którzy w meczu z kategorii „o sześć punktów” pokonali Need Finance oddalając się tym samym od ligowego dna.

Dziękujemy za piłkarskie w miniony weekend. Ze względu na wypadające w tym roku bardzo wcześnie ferie zimowe do gry wracamy dopiero 28 stycznia. Życzymy udanego wypoczynku!