9. kolejka – Podsumowanie

By football_arena

Ostatnią kolejkę pierwszej rundy XIV sezonu Football Arena Business League rozpoczęliśmy tradycyjnie w piątkowy wieczór. Rozgrywki zapoczątkowali drugoligowcy, Adamus zdecydowanie pokonał TIM, a FC Demant, niespodziewanie uznał wyższość TIM-u. W dwóch meczach zaległych zwycięstwa odnosili, kolejno, reprezentanci FC Full oraz Kontener Serwis. Zwycięstwa szczególne, FC Full wygrał swój pierwszy mecz w sezonie, a Kontener Serwis dzięki odrobionym zaległościom wskoczył na pozycję lidera wyprzedzając o różnicę goli INS Service Modra.


Niedzielę zaczęli reprezentanci ligi numer dwa. Auto- maglownice pokonały Agryf w meczu, w którym padło zaledwie dwanaście bramek. Dużo więcej goli zaobserwować mogliśmy w spotkaniu Victorii i Kongsbergu. Pierwsi pokonali w zdecydowany sposób pokonali rywala odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w sezonie i zdecydowanie poprawili swoją sytuację w ligowej tabeli. Zmiana lidera w lidze drugiej to nie jedyna taka sytuacja w tej kolejce. Na prowadzenie w lidze numer cztery wysunęło się KS Wyszka, porażka Devils oraz korzystny rezultat w spotkaniu z STr pozwoliły rewelacyjnemu beniaminkowi objąć pierwszą pozycję w tabeli. Mecz z kategorii o „sześć punktów” na swoją stronę udało się również przechylić reprezentantom Alsecco. W starciu zespołów z dolnych rejonów tabeli ligi numer dwa odnieśli zwycięstwo pokazując tym samym, że w tym sezonie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Wracając do ligi czwartej bardzo ważne zwycięstwo na swoje konto dopisali również zawodnicy Enea Operator. W bezpośrednim pojedynku o trzecie miejsce w tabeli zapisali na swoim koncie trzy punkty kosztem Gangtrunk i tym samym umocnili swoją pozycję na podium. Niedzielny wieczór przyniósł również wiele radości zawodnikom FC Full. Drugie zwycięstwo z rzędu (po piątkowej wygranej w meczu zaległym) pozwoliło tej drużynie opuścić ostatnie miejsce w tabeli i zbliżyć się do miejsc w środkowej części tabeli. Serdeczne gratulacje! Liga numer trzy w tej kolejce bogata była w wiele boiskowych emocji. W meczu zespołów walczących o górne miejsca w tabeli Gryfskand uznał wyższość Autodoc, tym samym nieco oddalając się od ligowego podium.


Liga pierwsza nie obfitowała w wiele niespodzianek. Terminex pokonał eMeS- Sport, Trampkarze okazali się lepsi od Elektro- Bud, a rewelacyjnie spisujące się w ostatnim czasie Opto Team pewnie pokonało Faro Wind.


Drodzy ligowcy i sympatycy Football Arena Business League! Serdecznie dziękujemy za wiele sportowych emocji oraz za wspólnie spędzony czas na obiektach Football Areny!