2. kolejka – Podsumowanie

By football_arena

XV sezon Football Arena Business League ruszył na dobre! Zapraszamy do lektury podsumowującej minioną serię gier!

Udany początek sezonu z pewnością ma na swoim koncie FC Full. Wysokie zwycięstwo nad FC Asseco Data System pozwoliło im zasiąść w fotelu lidera już na samym starcie sezonu.

Trzecioligowe rozgrywki pozytywnie rozpoczęły również zespoły Herthy oraz Victorii. Komplet oczek w starciach z Devils oraz Kongsbergiem spowodował, iż zespoły te zajmują miejsce tuż za plecami FC Full.

Liga trzecia w tym sezonie zapowiada się bardzo ekscytująco. Komplet zwycięstw na swoim koncie posiada dotychczas Sedina, która w dwóch meczach odniosła parę zwycięstw, kolejno z Lewy Team oraz Alsecco. Za plecami pierwszego lidera rozgrywek znajdują się obecnie Tramwaje Szczecińskie oraz wyżej wymienione Alsecco. Beniaminek ligi, Enea Operator po inauguracyjnej porażce doczekał się pierwszego zwycięstwa pokonując Luzersów, natomiast na pierwsze wygrane mecze czekają Tieto, IQ Metal oraz Lewy Team.

Zaplecze czołówki, liga numer dwa posiada aktualnie aż cztery zespoły posiadające na swoim koncie dwa zwycięstwa. O ile dziwić nie może dobra dyspozycja INS Service Modrej, tak z pewnością pozytywnym zaskoczeniem jest dobra dyspozycja Luf, które w poprzednim sezonie uplasowały się w dolnych rejonach tabeli. Debiutant w stawce, Artos, doczekał się w końcu premierowego zwycięstwa, pokonując po emocjonującym meczu Agryf. Na pierwsze punkty nadal czekają też Automaks, Cargo Shipping oraz Gryfskand.

Pierwsza liga w tym sezonie tradycyjnie stoi na bardzo wysokim poziomie. Powracający do najwyższej klasy rozgrywkowej Kontener Serwis odnotował już dwa zwycięstwa z rzędu. Broniący mistrzostwa Trampkarze również nie spuszczają z tonu. Komplet zwycięstw, sześć punktów na samym starcie z ligi z pewnością zgłasza aspiracje do obrony trofeum. Z pewnością dość sporą niespodzianką jest słabsza dyspozycja PJM Nbeppe Amore. Zespół, który poprzedni sezon skończył na trzecim miejscu nadal czeka na jakąkolwiek zdobycz punktową. Słabszy start również na koncie Terminexu. Remis oraz przegrana z pewnością nie zadowalają wice mistrza poprzedniego sezonu.

Football Arena Business League ruszyła na dobre! Serdecznie zapraszamy do śledzenia rozgrywek!