1. kolejka – Podsumowanie

By football_arena

I kolejka XIV sezonu Football Arena Business League za nami, a w niej działo się naprawdę sporo! Nowy sezon rozpoczęliśmy spotkaniami ligi czwartej, gdzie jako pierwsze na boiska wybiegły zespoły, które dobrze znają już smak uczestnictwa w Football Arena Business League, Asecco Data System i Czerwone Devils oraz drużyny, które dołączyły do naszej ligi w trakcie przerwy między sezonami, Gangtrunki STr. Debiutujący w rozgrywkach Gangtrunk w swoim pierwszym meczu niestety musiał uznać wyższość przeciwnika, natomiast udany, ponowny debiut zaliczył STr wygrywając swoje pierwsze spotkanie po krótkiej przerwie w uczestnictwie w rozgrywkach na Football Arenie. STr swój imponujący powrót do ligi świętował wspólnie z licznie przybyłymi kibicami, co z pewnością dodaje temu zwycięstwu jeszcze większego smaku. Pierwsze ligowe zwycięstwa w lidze 4 mają również na swoim koncie zespoły Iq Metal oraz Enea Operator. W tym roku liga 3 składa się ze zespołów, które Football Arenę znają jak „własną kieszeń”. Udaną inaugurację mają za sobą Luzersi, Tramwaje Szczecińskie, Autodoc, Dunika orazbeniaminek ligi 3, Gryfskand. Pierwszym liderem została Dunika, ale wyrównany poziom ligi zwiastuje emocje do samego końca rozgrywek!

Ligowe rozgrywki na drugim poziomie rozgrywkowym w pierwszej kolejce to przede wszystkim pokaz siły INS Service Modra, która w zdecydowany sposób pokonała zespół Automaks zostając tym samym pierwszym lideremligi numer dwa. Z pewnością w okazałym zwycięstwie pomogła skuteczność pierwszego lidera klasyfikacji strzelców, Natana Ławy, który z sześcioma trafieniami na koncie przewodzi w tabeli strzelców po pierwszej kolejce rozgrywek. Kolejka numer jeden w lidze drugiej stanęła również pod znakiem pierwszego remisu w tym sezonie, zespoły Alsecco oraz Lufy podzieliły się punktami w emocjonującym meczu zakończonym wynikiem 10:10.

Przechodząc do najwyższego poziomu rozgrywek warto zwrócić uwagę, że już w pierwszej kolejce swoją wysoką formę z poprzedniego sezonu pokazał zespół Faro Wind, zespół, który okazał się najlepszy w poprzednim sezonie już w pierwszej kolejce sezonu zgłasza swoje aspiracje do obrony tytułu pokonując PJM Nbeppe Amore w zdecydowany sposób,            i tym samym zasiadając w fotelu lidera po pierwszej kolejce. Wynik remisowy to rzadko spotykany rezultat w naszej lidze, najczęściej świadczy on o wysokim i równym poziomie spotkania. Taki wynik padł w meczu Terminexu z Need Finance, a minimalne zwycięstwa odniosły zespoły Elektro Bud i Trampkarzy. Wyniki pierwszej kolejki ligi numer jeden jasno pokazują, że w tej lidze „będzie się działo”!

Ligowcy, życząc Wam udanego tygodnia dziękujemy za sportowe emocje podczas pierwszej kolejki XIV sezonu Football Arena Business League! Do zobaczenia na Football Arenie już w najbliższy weekend.