W trzeciej lidze wiemy... że nic nie wiemy.

fbl 15102017 33 20171016 1191325691

W sumie 18 rozegranych kolejek, 72 zagrane spotkania, niezliczona ilość minut a w trzeciej lidze dalej... niewiele wiemy. Wyklarowała nam się sytuacja w grupie spadkowej, chociaż i tutaj nie jesteśmy pewni wszystkich rozstrzygnięć. Na pewno 8. miejsce zajmie #TwitterSzczecin, na pewno 7. miejsce zajmie Kongsberg. Przypomnijmy, do końca zostały jeszcze do rozegrania dwa mecze a w tym momencie Football Arena posiada 4 punkty przewagi nad Adamusem. Być może "przyklepie" 5. pozycję już w starciu z STR, jeśli jednak powinie się noga "gospodarzom", to podczas ostatniej kolejki w bezpośrednim starciu z Adamusem będzie musiała bronić swojej pozycji.

Najciekawsza sytuacja w całych rozgrywkach, bez podziału na ligi, jest obecnie w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi. Tutaj jeszcze każdy ma szansę na triumf! Po 3 porażkach obudziła się ENEA, która wchodziła do dodatkowej rundy z pole position. Na jej miejsce wkroczyły Tramwaje Szczecińskie, notując imponującą serię trzech zwycięstw, zakończoną jednak w ubiegłą niedzielę przez właśnie ENEĘ. Tyle samo punktów co Tramwaje ma UKS OHP, mające przed sobą bezpośrednie starcia z ENEĄ i Tramwajami a bez szans nie pozostaje też STR, jednak oni tutaj muszą liczyć na potnięcie ze strony rywali.

Sytuacja w tabeli przed dwiema ostatnimi kolejkami:

1 Tramwaje Szcz. 21
2 UKS OHP 21
3 ENEA 19
4 STR 17

Przypomnijmy, bo to bardzo ważne, że o kolejności w tabeli (w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez kilka zespołów) decyduje w pierwszej kolejności miejsce, z którego dany zespół wszedł do grupy mistrzowskiej. Tak wyglądała hierarchia drużyn po rozegraniu czternastu kolejek rundy zasadniczej:

1. ENEA
2. UKS OHP
3. STR
4. Tramwaje Szcz.

Kto ostatecznie wzniesie puchar za zwycięstwo w trzeciej lidze? Wytypowanie faworyta to piekielnie trudne zadanie.